Ogłoszenia. Śląsk i ogłoszenia – zawsze i wszędzie

ogloszenia-slask

Każdy uczeń szkoły podstawowej wie z pewnością, czym jest ogłoszenie. Definicja ogłoszenia – krótka forma wypowiedzi, w której autor ogłasza coś odbiorcy – znana jest zapewne każdemu. Ogłoszenia kojarzymy jednak z wersją papierową, która była wywieszona na słupie lub drzewie. Nie zastanawiamy się, że to w internecie jest najwięcej komunikatów – najczęściej propozycji lub poszukiwań pracy, mieszkania czy wyprzedaży przedmiotów.

Ogłoszenia – gdzie?

Gdzie można znaleźć ogłoszenia. Śląsk dominuje na takich ogólnopolskich stronach jak gumtree czy olx. Jeśli chodzi o regionalne portale, istnieją np. Śląskie ogłoszenia: slaskieogloszenia.pl.
Znajdują się tutaj ogłoszenia dotyczące nieruchomości, pracy, motoryzacji, sprzętu adg i rtv, mebli, turystyki i wiele innych.
Gdzie indziej?
W prasie, radiu, telewizji, miejskich tablicach, sklepach, słupach ogłoszeniowych i blokach.

Charakterystyka ogłoszenia

Idąc za definicją słownikową, w ogłoszeniu treść powinna być maksymalnie streszczona, ale muszą być w niej zawarte wszystkie potrzebne informacje. Jakie? Kto ogłasza, kogo, kiedy i gdzie, dlaczego.

Rodzaje ogłoszeń:

Dominują ogłoszenia drobne, czyli: darmowe ogłoszenia, reklamy, anonse, ogłoszenia płatne, nekrologi, obwieszczenia.

Jak dodawać ogłoszenia?

Wchodzimy na serwis ogłoszeniowy czyli typ serwisu internetowego, pozwalający na zamieszczanie ogłoszeń i ich przeglądanie, a przez to kojarzenie stron transakcji (kupującego ze sprzedającym). Ogłoszeniodawcy zwykle zamieszczają przedmioty przyporządkowane do różnych kategorii, co ułatwia kupującym znalezienie danej rzeczy. Szczególnym rodzajem serwisów ogłoszeniowych są serwisy aukcyjne.
W wyłuszczone miejsca w treść, kategorię ogłoszenia, typ oferty, lokalizację, dane kontaktowe i treść ogłoszenia, dobrym pomysłem są również zdjęcia, szczególnie przy wynajmie mieszkania lub sprzedaży jakichś przedmiotów.

Zalety ogłoszeń internetowych:

Łatwy dostęp do każdego ogłoszenia. Śląsk nie ma innego internetu niż ten na Pomorzu, więc każde ogłoszenie można zobaczyć, zadzwonić.