Czy warto zakupić buty narciarskie head?

Nie każdy fan sportów zimowych zna się na sprzęcie. Nawet jeżeli ktoś całymi godzinami ogląda  z wypiekami na twarzy rywalizację w najróżniejszych „białych” dyscyplinach to nie musi od razu oznaczać, że bez problemu odnajdzie się w sklepie ze sprzętem narciarskim. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją praktykę z nartami, a nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać, prezentujemy markę znaną narciarzom na całym świecie – Head.

Od czego właściwie zacząć?

W każdym profesjonalnym sporcie są elementy, bez których nie jest możliwe rozpoczęcie nawet najprostszego treningu. I tak jak bez niezwykle zaawansowanego ubioru w postaci kurtki narciarskiej, spodni i czapki można zacząć się szkolić w narciarstwie, tak bez obuwia możliwe to już nie jest. Z tego powodu skupimy się w tym tekście na tym elementarnym fragmencie wyposażenia każdego narciarza. Buty narciarskie head występują w wielu wersjach. Ich podział można rozpocząć od poziomu zaawansowania narciarza. Jest to podyktowane tym, że zupełnie innych rozwiązań technologicznych będzie potrzebować ktoś początkujący, a innych osoba zaawansowana. W prezentowanej marce możemy odnaleźć serię butów narciarskich head Vector, Raptor, Challenger, Advant Edge. Każda z nich odznacza się trochę innymi rozwiązaniami, dlatego nie zawsze należy kierować się ceną. Jeżeli skupiamy się na sprzęcie dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę ze sportami zimowymi, to zdecydowanie nie należy patrzeć na to ile dany produkt kosztuje. Na to przyjdzie jeszcze czas, najpewniej dopiero wtedy, kiedy ktoś rzeczywiście tak zapali się miłością do narciarstwa, że będzie chciał regularnie i w każdym sezonie uczęszczać na stoki.

Raptor na dobry start

Dla przykładu przyjrzyjmy się butom narciarskim head z serii Raptor. Są to modele skierowane dla osób początkujących lub średnio zaawansowanych. Również juniorzy są włączeni do grupy docelowej tej generacji. Jedną z cech Raptora jest nacisk położony na komfort noszenia. Z tego powodu pewne rozwiązania zostały pominięte na rzecz przyjemniejszego „noszenia” narciarskiego buta. Dlatego właśnie wewnątrz znajdziemy samo dopasowującą się wkładkę i but wewnętrzny, które razem dają niezwykle przyjemne uczucie podczas użytkowania. Noga się nie męczy za bardzo, dając dzięki temu więcej czasu na naukę. Jedną z najczęstszych przyczyn szybkiego rezygnowania z nauki jazdy, są właśnie nieprzyjemne początki. Użytkownika niejednokrotnie zrażają ból i otarcia. W omawianym modelu butów narciarskich head ten problem w zasadzie nie występuje. Jeżeli tylko prawidłowo zostanie dopasowany rozmiar buta narciarskiego, to nic nie powinno zakłócić komfortu naszej jazdy.

W tym momencie należy zwrócić uwagę na to, że częstym błędem jest kupowanie sprzętu narciarskiego bez konsultacji z profesjonalnym sprzedawcą. Sami nie jesteśmy w stanie ocenić, czy dany model jest do nas dopasowany, ponieważ nie wiemy na co konkretnie zwrócić naszą uwagę. Dodatkowo podczas jazdy, przy zmęczeniu, noga również zachowuje się odmiennie.

 

Zapoznaj się również z treścią następujących artykułów:

https://twoje-narty.pl/buty/535-buty-narciarskie-head-advant-edge-95-green-2018.html

https://twoje-narty.pl/3_head