Kolonie artystyczne – pod okiem artystów

Różne są zainteresowania młodzieży, tak było zawsze, ale szczególnie ważne jest to dziś, gdy ma ona mnóstwo możliwości realizowania swoich planów. Dzieciaki według zainteresowań i predyspozycji zwykle dzielą się na sportowców, naukowców i artystów. Każde z nich interesuje się czymś innym. Szeroko pojęte dziedziny dzielą się na mnóstwo innych pobocznych. Tak na przykład artystą nazywamy zarówno muzyka, śpiewaka, rzeźbiarza czy malarza. Wiele dzieciaków fascynuje się światem artystycznym. Dlatego z myślą o takich dzieciach powstały kolonie artystyczne,które charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością.

Kolonie artystyczne oraz ich programy powstają pod okiem zawodowych artystów. Najlepsze gry, zabawy, animacje i ćwiczenia. Wszystko po to aby dzieciaki wyniosły jak najwięcej z zajęć.

Podczas trwania koloni artystycznych dzieciaki codziennie biorą udział w różnych twórczych warsztatach. Lekcje rysunku, trzymania pędzla, łączenia farb, posługiwania się dłutem czy lekcje śpiewu. Wszystko zależy od profilu kolonii. Otóż profili kolonijnych mamy całe mnóstwo. Wycieczki te przygotowywane są na podstawie dziedzin sztuki.

I tak na przykład młodych malarzy najczęściej spotkać możemy za sztalugą z paletą farb w jednej dłoni i pędzlem w drugiej. Dzieciaki z kolonii artystycznych śpiewackich odbywają najczęściej zajęcia na specjalnych salkach do śpiewania. Jeśli chodzi o rzeźbiarzy to tę grupkę można znaleźć w specjalnie przygotowanych pracowniach. Można pokusić się o stwierdzenie, że właściwie ile dziedzin artystycznych, tyle można utworzyć profili kolonijnych.

Kolonie artystyczne stworzone zostały z myślą o dzieciakach wrażliwych na piękno. Uczestnicy tychże wyjazdów mają możliwość rozwinięcia swoich pasji oraz dopracowania talentów.

Kadra wybierana na kolonie artystyczne to ludzie z ogromną pasją do pracy z dziećmi. Sami są instruktorami, nauczycielami czy po prostu artystami. Kochają to co robią, a co za tym idzie przekłada się to na jakość ich pracy.

Kolnie artystyczne to nie tylko zajęcia kierunkowe, ale także mnóstwo innych. Uczestnicy kolonii artystycznych biorą udział w wycieczkach do regionalnych miejsc, uczą się tam mnóstwa nowych rzeczy. Oczywiście na koloniach dla dzieci nie może zabraknąć zajęć sportowych, dzieciaki kochają ruch i świetną zabawę. Najlepsze we wszystkich koloniach jest towarzystwo rówieśników i doskonała integracja grupy i na to głównie stawiają wychowawcy.

Kolonie artystyczne organizowane są zarówno w górach, nad morzem jak i nad jeziorem. Tutaj nie ma ograniczeń. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji uczestników.

Koszt kolonii artystycznych waha się w zależności od wybranego regionu, organizatora oraz oczywiście od profilu koloni. Każdy powinien się jednak liczyć z kosztami zaczynającymi się od 1500 zł.

Polecamy kolonie artystyczne wszystkim tym dzieciakom, które fascynuje sztuka. Z pewnością nauczą się sporo nowych rzeczy. Warto się jednak spieszyć z ewentualnymi rezerwacjami, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Życzymy udanych i kreatywnych wakacji podczas kolonii artystycznych.