Operacja nosa czy warto

Operacja plastyczna nosa zaraz po zabiegu powiększania piersi to najbardziej popularny rodzaj korekty plastycznej na świecie.
Nos pozostając w centralnym punkcie twarzy nadaje jej charakter. Nieładny, nieproporcjonalny, garbaty, złamany lub skrzywiony pozbawia twarzy harmonii, która jest podstawą urody.

Czy warto zrobić sobie operację nosa?

Osoby niezadowolone ze swojego nosa często zmagają się od dzieciństwa z ogromnymi kompleksami na tym punkcie. Cierpią na niską samoocenę, mają kłopoty w nawiązywaniu kontaktów z płcią przeciwną i są chorobliwie nieśmiałe.
Dlatego też szansa na poprawę jakości życia jaką daje korekta nosa jest nie do przecenienia.
I nie należy słuchać postronnych krytykantów, którzy z lęku przed nieznanym oceniają negatywnie chęć poprawy urody jako zbędny kaprys czy chwilową modę, bo to nie oni idą przez życie z bagażem kompleksów. Akceptacja własnego wyglądu to bardzo ważna kwestia stanowiąca o radości życia i pewności siebie.

Jak wygląda operacja nosa?

Operacja nosa jest poprzedzona szeregiem badań i formalności. Lekarz, który będzie prowadził zabieg powinien spotkać się z pacjentem, by szczegółowo wyjaśnić mu przebieg operacji, określić cel, uprzedzić o potencjalnych zagrożeniach i przygotować na zmieniony wygląd zaraz po zabiegu. Ponadto chirurg przeprowadza wywiad lekarski na temat przebytych chorób i zleca wykonanie niezbędnych badań. Doskonale opisane jest to na stronie http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-nosa/
Przed zabiegiem pacjent podpisuje zgodę na operację, a jeśli jest niepełnoletni, podpisują za niego rodzice.

Po wprowadzeniu pacjenta w stan znieczulenia, lekarz dokonuje niewielkich nacięć w wewnętrznej i czasami zewnętrznej części nosa, by dotrzeć do partii chrzęstnych i kostnych. Teraz następuje najważniejsza część operacji, czyli modelowanie. Po uzyskaniu oczekiwanego kształtu, lekarz zabezpiecza nos setonami, czyli opatrunkami w przewodach nosowych, które będą usunięte po około siedmiu do dziesięciu dni po operacji.

Drobne blizny po nacięciach  znikną całkowicie po kilku miesiącach. Na zoperowany nos chirurg nakłada lekki gips w cielistym kolorze, by zabezpieczyć go przed przypadkowymi urazami.

Jak dbać o nos po operacji plastycznej?

Pierwszą noc po zabiegu należy spać z głową lekko podniesioną na poduszce. Zalecane jest przez kilka dni po operacji unikać jedzenia pikantnych i gorących potraw.
Nos po operacji wymaga delikatnego traktowania przez kilka miesięcy. Zalecane jest unikanie zarówno nadmiernego nagrzewania, jak i wychładzania. Sauna i solarium również nie są wskazane bezpośrednio po zabiegu. Pacjent powinien również unikać przez pierwsze tygodnie nadmiernego wysiłku fizycznego i przez pewien czas zrezygnować z kontaktowych dziedzin sportowych, takich jak boks czy koszykówka, w których łatwo o uraz nosa.

Jak długo goi się nos po operacji?

Opuchlizna okolic nosa i oczu, krwiaki, zasinienia to częste i normalne objawy po zabiegu plastycznym nosa. Na szczęście szybko twarz odzyskuje swój zdrowy wygląd, a po siedmiu do dziesięciu dni, gdy lekarz zgodzi się na zdjęcie gipsu i wyjęcie setonów, można podziwiać swój nowy, piękny nos. Ostateczny kształt nos przyjmie do sześciu miesięcy po operacji.

Czy operacja nosa boli?

To częste i zrozumiałe pytanie zadawane lekarzom chirurgom i odpowiedź brzmi: nie. Ból nie występuje na żadnym etapie operacji nosa, choć pacjenci skarżą się czasami na niedogodności związane z opatrunkami wewnątrz przewodów nosowych. Podczas zabiegu pacjent jest w stanie narkozy i nie jest świadomy pracy lekarza, a po wybudzeniu nos jest wyłącznie opuchnięty, lecz nie bolesny.

Czy operacja nosa jest bezpieczna?

Kolejnym częstym pytaniem padającym z ust pacjentów jest zagadnienie  bezpieczeństwa zabiegu. Dzisiejsza medycyna plastyczna stoi na bardzo wysokim poziomie i choć nigdy nie da się wykluczyć niewielkiego ryzyka powikłań, to zdarzają się one niezwykle rzadko. Ponadto, gdy zadbamy, by lekarz nas operujący był doświadczonym specjalistą, to znacząco podniesiemy szanse na pomyślny rezultat operacji.