W wielu domach jednorodzinnych, jak i w budynkach wielorodzinnych, niezwykle ważną funkcję użytkową pełni poddasze. Najczęściej jest to po prostu dodatkowa powierzchnia mieszkalna, jednak aby taką się stała, trzeba ją odpowiednio przystosować. Jednym z tego elementów, o który powinno się zadbać w pierwszej kolejności, jest ocieplenie poddasza (http://www.alfapianka.pl/ocieplenie-poddasza/), zapewniające ciepło i komfort jego mieszkańcom.
Istnieje wiele metod i materiałów, które można w tym celu zastosować, a wszystkie mają zarówno swoje zalety, jak i wady, ale zdecydowanie warto postawić na nowoczesne rozwiązania, a taki z pewnością jest pianka poliuretanowa PUR. Powoli zastępuje ona stosowaną dotychczas wełnę mineralną, a jej niepodważalne zalety sprawiają, że zyskuje zaufanie coraz większej liczby klientów. Najważniejszą z nich jest z pewnością łatwość zastosowania. Wykonując izolację termiczną poddasza, nie trzeba już specjalnie przygotowywać powierzchni dachu, wystarczy tylko za pomocą długich węży nałożyć piankę. Taka łatwość nakładania powoduje, że wszystkie prace uda się wykonać zaledwie w kilka godzin. Doskonale pokryje ona wszystkie ewentualne szczeliny, dzięki swoim właściwościom docierając nawet w trudno dostępne miejsca. Błyskawicznie zastyga, tworząc jednolitą i szczelną powierzchnię, ale jednocześnie ułatwiającą odprowadzanie pary wodnej z pomieszczeń i niedopuszczającą do nich wilgoci z zewnątrz. Jest również niezwykle lekka, dzięki czemu nie istnieje obawa przeciążenia konstrukcji dachu, co często zdarzało się przy użyciu innych materiałów. Można ją bez problemu zastosować na wszelkie powierzchnie, takie jak deski, blacha czy styropian, a co najważniejsze nie wymaga pokrycia tych powierzchni foliami izolacyjnymi.
Tego typu ocieplenie poddasza jest również idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie. Pianka jest całkowicie bezpiecznym materiałem, który nie wydziela w czasie wieloletniej eksploatacji absolutnie żadnych toksycznych substancji. Ponadto charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi i grzybobójczymi, dzięki czemu po jej zastosowaniu można mieć pewność, że w izolacji nie rozwinie się szkodliwa dla zdrowia pleśń lub grzyby. Zapewnia także dobrą izolację akustyczną, skutecznie chroniąc przed hałasem zewnętrznym. Decydując się na użycie tego materiału, trzeba niestety liczyć się z dosyć wysokimi cenami jego zakupu. Jednak koszty te bardzo szybko się zwrócą, przede wszystkim dzięki temu, że tak zaizolowane pomieszczenia wpłyną na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie, nawet do 50 procent miesięcznie.
Wpis partnerski: http://www.ambulatorium.org.pl/nowoczesne-i-praktyczne-izolacje-natryskowe/