Samochód potrzebny na sezon?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to szereg decyzji, które należy podjąć, a które mogą zaważyć na finansach i przyszłości danej firmy, dlatego właśnie tak ważne jest, by na bieżąco mierzyć się ze wszystkimi problemami. Decyzje o konieczności zakupu konkretnych rzeczy czy urządzeń są jednymi z ważniejszych – należy bowiem zdecydować na co przeznaczyć konkretne środki i trzeba tu pamiętać zarówno o celach krótko, jak i długoterminowych.

Jedną z takich decyzji może być konieczność sfinansowania samochodów, potrzebnych do funkcjonowania firmy. I tutaj na przykład pojawia się pytanie o to w jakim wymiarze czasu samochody te będą używane. Właściciele firm, które użytkują auta służbowe w większym zakresie, przez cały rok – na przykład do dojazdu na spotkania służbowe albo do rozwożenia towaru – na pewno będą rozważać ich zakup. Alternatywą w tym przypadku będzie leasing lub wynajem długoterminowy, w zależności od tego czy firma posiada potrzebne środki, by jednorazowo przeznaczyć je na zakup pojazdów, czy nie. Inaczej jednak sprawa przedstawia się gdy firma nie potrzebuje samochodów cały czas, bo na przykład towar rozwożony jest tylko dwa razy w tygodniu. Zdarza się też tak, że jakaś firma działa sezonowo i jej przychody są okresowe. Wtedy najczęściej pojawia się pytanie czy warto kupować samochody, które będą używane tylko przez określoną część roku. Decyzja o zakupie jest wiec w tym przypadku o wiele trudniejsza i wymaga większego namysłu. Być może zamiast kupować samochód na własność, warto rozważyć usługę rent a car, czyli wynajem krótkoterminowy? Na pewno pozwoli to sporo zaoszczędzić, biorąc pod uwagę, że samochody nie będą przez ileś miesięcy w roku stały w garażu.

Usługa rent a car sprawdzi się też w przypadku wyjazdów służbowych oraz wszelkiego rodzaju delegacji – zamiast używać do tego celu samochodów, które z pewnością przydadzą się w tym czasie w firmie, można wynająć samochód dokładnie na czas podróży. Dodatkowym atutem będzie tu możliwość doboru odpowiedniego auta.

Źródło: http://www.getinfleet.pl