Stomatolog- lekarz specjalnego zaufania

Jakie jest jedno z najczęściej wymienianych źródeł strachu? To wizyta u dentysty. Taki lęk deklaruje ponad połowa z nas. U niektórych obawa przed wizytą u stomatologa uniemożliwia realizacje leczenia dentystycznego i określana jest mianem dentalfobii. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Współczesny gabinet stomatologiczny to miejsce, gdzie pacjent obejmowany jest kompleksową opieką, a na czele standardów opieki dentystycznej jest minimalizacja dyskomfortu pacjenta i jak najmniej inwazyjne leczenie. Bolesne zabiegi stomatologiczne odeszły w zapomnienie. Nowoczesna praktyka stomatologiczna zakłada holistyczne podejście do pacjenta, budowane w oparciu o komunikację, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Takie oswajanie lęku dotyczy zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci, którym oferuje się obecnie specjalnie przystosowane gabinety, z kącikami zabaw i odpowiednio przygotowanym zespołem lekarskim.
Najbardziej demonizowanym przez pacjentów zabiegiem jest leczenie kanałowe, kojarzone z dużą bolesnością i dyskomfortem. Stany zapalne miazgi zębowej o nieodwracalnym charakterze, są leczone przez usuniecie miazgi, dezynfekcję kanałów zęba i ich wypełnienie. Takie leczenie endodontyczne wymaga koniecznie zastosowania znieczulenia, co poza faktycznym zniesieniem bólu działa jako korzystny czynnik psychologiczny na pacjenta. Obecnie proponowane znieczulenia- nasiękowe, przewodowe, śródwięzadłowe czy najnowocześniejsze- TENS lub WAND, całkowicie eliminują ból towarzyszący leczeniu, niekiedy same nie generując bólu właściwego samemu znieczuleniu na drodze iniekcji. O wyborze znieczulenia decyduje lekarz stomatolog po gruntownie przeprowadzonym wywiadzie lekarskim i przeanalizowaniu ewentualnych przeciwwskazań. Współczesna stomatologia opiera się na polityce bezbolesnego leczenia, co pozwala pozbyć się utrwalanego przez lata lęku przed dentystą i umożliwia efektywną współpracę na linii stomatolog- pacjent.

Jak każde miasto oferujące kształcenie uniwersyteckie na kierunku stomatologia i umożliwiające wykonywanie tak pasjonującego zawodu, jakim jest stomatolog Wrocław może poszczycić się doskonale wykształconymi profesjonalistami. Doświadczenie zawodowe i wiedza medyczna powinny iść w parze z nowoczesnym, kompleksowym wyposażeniem gabinetu. Nowoczesne technologie gwarantujące skuteczność leczenia i najwyższy poziom opieki medycznej, służą zarówno komfortowi lekarza, jak i pacjenta. Jeśli szukasz miejsca, gdzie stanem twojego uzębienia zajmie się profesjonalny stomatolog Wrocław, Kraków i inne akademickie miasta zapraszają w swoje progi.

Więcej na: http://www.uni-dental.com.pl/licowki-porcelanowe/